Rahim kanseri | Birsen.Net - Kadınlara Özgü Site

Rahim kanseri


Uzmanlara göre Rahim kanseri en yaygın görülen jinekolojik kanser türüdür. Son derece yaygın görülen bir kanser türü olmasına rağmen rahim kanseri ölüm oranı son derece düşüktür. Bunun en önemli nedeni rahim kanseri belirtilerinin çok erken dönemde ortaya çıkmasıdır.

Rahim kanseri belirtileri menopoz öncesi belirtiler ve menopoz sonrası belirtiler olarak ikiye ayrılır. Menopoz öncesi rahim kanseri belirtileri arasında iki adet dönemi arasında görülen kanamalar ile normalden çok daha uzun süren adet kanamalarıdır. Rahim kanseri olan kişilerde adet kanaması daha uzun sürerken ayrıca çok daha yoğun gerçekleşmektedir. Uzmanlar Menopoz sonrası her türlü kanama ise lekelenme olsa dahi rahim kanseri belirtisi olarak kabul edilmektedir diyorlar.

Rahim kanseri

Bildigimiz üzere Ara kanamalar farklı pek çok nedenden dolayı meydana gelebileceği gibi aynı zamanda akla hemen rahim kanserini getirmelidir. Rahim kanseri yapılan rahim kanseri ameliyatı ile çok kısa sürede ve kolay şekilde tedavi edilmektedir. Genelde rahim alınarak kanser vücuttan uzaklaştırılırken anne olmak isteyen bayanlarda önerilmemekle beraber rahim alınmadan da tedavi denenebilir. Rahim kanseri görülme sıklığı yaşla beraber arttığı için 40 yaş ve üzeri kadınların kesinlikle yıllık kontrollerden geçirilmesi önerilmektedir.

 

Sağlıklı Günler…

Bir önceki yazımız olan Rahim kanseri belirtileri nelerdir başlıklı makalemizde kanser, rahim ve rahim kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.


Facebook Twitter More... Facebook'ta Paylaş

Rahim kanseri ile Benzer Yazılar:

415 Kez Okundu
10 Ağustos 2012 Saat : 5:47


Yorumlarınızı Eksik Etmeyin Lütfen

Rahim kanseri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz


güzellik Son Yazılar FriendFeed
reklam
reklam
reklam
reklam